promocje albar
facebook

Kategoria AM

Zdawalność egzaminów praktycznych naszych kursantów        w 2017 wyniosła 80% :)

 

Motocykl szkoleniowy: Romet Zetka 50

 

Wykład specjalistyczny:

25.04.2019 godz. 19.30

(sala wykładowa ul. Karmelicka 8)

 

Plac manewrowy: ul. Prądnicka 34

                                                             

Zapisy telefonicznie, przez formularz zgłoszeniowy lub osobiście w naszym biurze.

Zapraszamy !!!

Kategoria AM doskonale zastąpi kartę motorowerową, której zdanie w szkole nie zawsze daje pełne uprawnienia. Prawo jazdy AM da możliwość kierowania:

  • Motorowerem (pojazd dwu- lub trójkołowy wyposażony w silnik spalinowy o pojemności skokowej nieprzekraczającej 50 cm3 lub w silnik elektryczny o mocy nie większej niż 4 kW, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h)

  • Czterokołowcem lekkim (którego masa własna nie przekracza 350 kg i konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h).

Jest to uprawnienie pozwalające poruszać się w ruchu drogowym na wyżej wymienionych pojazdach. Kategorię tę mogą posiadać osoby, które ukończyły czternasty rok życia, będą uczestniczyć w kursie, na który składa się:

- min. 10 godzin teorii (po 45 min.)

- 10 godzin zajęć praktycznych (po 60 min.)

- egzamin wewnętrzny teoretyczny i praktyczny.

 

Warunkiem otrzymania prawa jazdy jest pozytywny wynik teoretycznego i praktycznego egzaminu państwowego, który jest zdawany po zakończonym kursie w dowolnym ośrodku egzaminowania.

 

Po zmianie przepisów osoby, które nie posiadają prawa jazdy, są pełnoletnie, a przed 19.01.2013 nie miały ukończone osiemnaście lat i chcą jeździć wyżej wymienionymi pojazdami muszą posiadać prawo jazdy przynajmniej kategorii AM.

Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. Warunkiem wzięcia udziału w kursie jest posiadanie Profilu Kandydata na Kierowcę (PKK).


facebook